Polecamy

Namiot tipi dla malucha – idealny na lato!

|
Potrzebujesz ok. 5 min. aby przeczytać ten wpis

Doskonałą propozycją dla najmłodszych, a także trochę starszych dzieci jest namiot tipi. Stworzy on kącik do zabawy, będzie strefą tylko dla dziecka, a dodatkowo będzie świetnym elementem wystroju mieszkania i dziecięcego pokoju.

Czym właściwie jest tipi?

Tipi to nazwa, która pochodzi od indiańskiego namiotu, w którym zamieszkiwały koczownicze plemiona. Był on dla nich najlepszą opcją, ponieważ często zmieniali swoje miejsca pobytu. Namiot Tipi dla maluchów jest jednak zdecydowanie subtelniejszy i dostosowany do potrzeb i oczekiwań dzieci oraz ich rodziców. Wykonany jest zwykle z drewna, a dokładniej z czterech drewnianych kijów, które podtrzymują całą konstrukcję, oraz z materiału, którego strukturę, kolor oraz grubość można dopasować wedle uznania. Tipi jest niewielkich rozmiarów, dlatego też zmieści się nawet w malutkim pokoju dziecka, bądź innym pomieszczeniu, w którym dziecko przebywa. Dodatkowo jego estetyczny wygląd wzbogaci wygląd pokoju.

źródło: Instagram (https://www.instagram.com/p/CD0fx5UJ39d/)

Do czego używa się tipi i kto może z niego korzystać?

Namiot tipi przede wszystkim został stworzony z myślą o maluchach, ale również starsze dzieci, czyli takie w wieku przedszkolnym znajdą w nim miejsce dla siebie.

Tipi przeznaczone jest głównie do zabawy, tworząc świetny azyl, w którym dzieci będą trzymać swoje ulubione zabawki i skarby. Co więcej, namiot ten jest mobilny, dlatego też można w każdym momencie zmieniać jego miejsce – może stać on zarówno w domu, jak i na tarasie czy nawet w ogródku. Niektóre namioty przystosowane są do tego, aby móc stać na trawie i nic nie będzie działo się z ich podstawą.

Tipi to również miejsce, gdzie dziecko może odpocząć, wyciszyć się. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby w namiocie tipi urządzić tymczasowe łóżko, przenosząc do niego ulubioną poduszkę, kołderkę czy kocyk. Można również zamontować w nim światełka lub lampkę na baterie i voilà! Spełnienie marzeń dziecka o nocy w namiocie zostaje spełnione.

Dodatkowo namiot tipi jest tak stworzony, aby samym swoim wyglądem zachęcać dziecko do zabawy. Może być to w danej chwili zamek księżniczki, a za chwilę będzie pełnił funkcję domku dla lalek, czy namiotu Indian. Tipi pobudza wyobraźnię dziecka i daje wachlarz możliwości do wykorzystania. Dlatego też jest tak chętnie wybierany zarówno przez dzieci, jak i rodziców. W ostatnim czasie stał się hitem prezentowym, zarówno z okazji „roczku” dziecka, jak i jako podarunek dla dzieci w wieku przedszkolnym, a nawet szkolnym.

Namiot jest również elementem dekoracyjnym, oczywiście poza swoją podstawową funkcją, jaką jest zabawa. Tak jak już zostało wcześniej wspomniane – gama kolorów materiału, z jakiego zostanie wykonany, wzorów na tym materiale, czy nawet struktura materiału jest tak szeroka, że z pewnością każdy znajdzie dla siebie coś odpowiadającego i pasującego do wystroju pokoju.  

źródło: YouTube (https://www.youtube.com/watch?v=Lykslh9kptQ)

Jakie tipi wybrać?

Obecnie na rynku znaleźć można tak wiele modeli i rodzajów namiotów tipi, że wybór najlepszego rozwiązania nie powinien stanowić problemu. Podczas kupowania odpowiedniego modelu powinieneś zwrócić uwagę na kilka istotnych elementów, a mianowicie:

  • Jakość wykonania – za jakością wykonania danego produktu kryje się nie tylko jego idealny wygląd, ale przede wszystkim bezpieczeństwo, a jak wiadomo, jest ono najważniejsze dla rodziców podczas wybierania zabawek i mebli do pokoju dziecka. Elementy namiotu powinny być starannie wykończone, bez żadnych zbędnych, wystających części. Należy zwrócić uwagę na jakość materiału, z jakiego wykonany jest namiot, aby nie spowodował on uczuleń ani wysypek u malucha. 
  • Funkcjonalność – jest to kolejny ważny element, na który powinni zwrócić uwagę rodzice podczas wyboru idealnego tipi. Konstrukcja produktu powinna być stabilna. Da to pewność, że dziecko nie przewróci na siebie namiotu, ani nie wyciągnie z niego elementów podtrzymujących konstrukcję. 
  • Dodatkowe elementy – może i nie są niezbędne, ale podczas wyboru warto zwrócić uwagę na ich obecność lub brak. Istotne jest to, aby dziecko czuło się w namiocie tipi komfortowo i swobodnie, dlatego też warto skorzystać z takich funkcji, jak na przykład dodatkowe sznurki do wiązania okienek, czy wszyte kieszonki, które będą pełnić funkcję schowku na dziecięce bibeloty. Na rynku mamy również dostępne zestawy, które wedle życzenia można personalizować. Są to wszelkiego typu naszywki z imieniem dziecka bądź też wiszące literki, które również wskazują, kto jest właścicielem danego namiotu. Dodatkowe elementy, takie jak wszelkiego rodzaju kocyki, pojemniki na zabawki, poduszki, czy elementy ozdobne również pomogą w stworzeniu dla dziecka jego idealnego miejsca do zabawy.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jak wybrać idealną matę do jogi ze względu na twoje indywidualne potrzeby?
|
Jak wybrać idealną matę do jogi ze względu na twoje indywidualne potrzeby?
Twój wybór maty do jogi powinien uwzględniać wiele czynników, takich jak twoja praktyka, ulubione pozycje, oraz rodzaj i miejsce treningu. Dowiedz się, jak znaleźć idealną matę, która spełni twoje indywidualne potrzeby.
Jak wybrać dobry wózek dziecięcy?
|
Jak wybrać dobry wózek dziecięcy?
Wybierając wózek dla swojego dziecka, ważne jest, aby zapewnić mu komfort i bezpieczeństwo. W naszym artykule dowiesz się, na co zwrócić uwagę, jakie modele wózków sprawdzą się w różnych sytuacjach i co jeszcze jest istotne przy wyborze idealnego wózka.
Porady dla początkujących na temat skutecznego treningu fitness
|
Porady dla początkujących na temat skutecznego treningu fitness
Rozpocznij swoją przygodę z fitnessem skutecznie! Odkryj sprawdzone porady, które pomogą Ci osiągnąć swoje cele treningowe, niezależnie od poziomu zaawansowania.